HISTELICON banner
האירוע יתקיים בתאריך
חמישי, 20 באוגוסט 2015
שעת התחלת האירוע:
09:15 - 18:30
מקום האירוע:
בניין גילמן בקמפוס אוניברסיטת תל-אביב
הוספת זימון ליומן

HISTELICON

שישים שנה להיי-טק הישראלי 1955-2015 סקירות היסטוריות ומחווה למייסדים

בכנס בינלאומי על ההיסטוריה של הטכנולוגיה העילית שנערך ע"י IEEE ו-ICOHTEC , תקוים סדרת מושבים להצגת מבט היסטורי על ההיי-טק בישראל ולעשיית מחווה למייסדים.
במלאת שישים שנה לתחילת פעילות הטכנולוגיות העיליות בישראל, יתקיים סיקור היסטורי של תחומים מקצועיים שהתפתחו בארץ – ממיקרואלקטרוניקה ועד ננו-טכנולוגיה
ויוצגו מערכות אזרחיות וצבאיות שקודמו ופותחו בישראל והיקנו לה את ההערכה המקצועית ברחבי העולם.
מושבי ההרצאות יתקיימו במסגרת כנס HISTELCON 2015 , כנס להיסטוריה של הטכנולוגיה הנערך אחת לשנתיים על ידי IEEE ברחבי העולם ויערך לראשונה בישראל.
בכנס ייכללו הרצאות מוזמנות מפי מומחים בתחומים הנדונים.
כל ההרצאות יהיו באנגלית,  כחלק מהסיכור ההיסטורי יקוים מושב מחווה למייסדי ההיי-טק הישראלי, על ידי סניף ישראל של איגוד מהנדסי החשמל והאלקטרוניקה IEEE ובסיוע קבוצת "אנשים ומחשבים".
במושב זה יוענקו תעודות הוקרה של נשיאIEEE ליזמים שבזכותם פרחו הטכנולוגיות העיליות בישראל ולקהל תינתן ההזדמנות לשמוע מפיהם על דרכם המקצועית ומבטם אל העתיד.
היזמים הם: עוזיה גליל, בני לנדא, האחים יהודה וזוהר זיסאפל, דב מורן, גיל שוויד, ארנה ברי, יוסי מטיאס ומשה ינאי במפגש זה תחגוג הקהילה המקצועית את הישגיה של ישראל בתחומי הטכנולוגיה העילית.

תוכנית הכנס

09:15

Session 1 – The Origins

09:15

Greetings: Costas Stasopoulos – Director, IEEE Region 8

09:25

Moderator : Arie Braunstein (Tel-Aviv University) – IEEE Israel Past Chair

09:35

Jacob Baal-Schem (Tel-Aviv University): Enablers of Israel Technology

09:55

Raya Leviathan, "The WEIZAC: First Israeli Computer"

10:15

Joseph Shapira (Comm&Sens): The Development of EMC Systems

10:40

Elisha Yanay (Association of Electronics & Software Industries & Ex EVP Motorola Inc.): Motorola Israel: An industrial pioneer

11:00

Coffee Break

11:15

Session 2 – Achievements

11:15

Moderator: Ezra Zeheb (Technion & HIT) – IEEE Israel Past Chair

11:25

Yael Nemirovsky (Technion, Haifa): First steps in Microelectronics

11:50

Simon Litsyn (Tel-Aviv University): Flash Technology-Extreme Science

12:15

Yossi Shaham (Tel-Aviv University): Nanotechnology in Israel – an overview

12:40

Daniel Rosenne (Tadiran Telecom) Israel's Defense Telecommunications Network: Insight into a late-70s/early 80s major project

13:05

Lunch Break

14:30

Session 3 – Homage to Founders of Israeli High-Tech

16:30

Recipients presentations: "My way to High-Tech"

18:30

Cocktail offered by IEEE Israel Section

הרשמה

ההרשמה לאירוע זה הסתיימה. נתראה באירועים הבאים!
Open Accessibilty Menu